سند گذار برای زندانی

سند گذار برای زندانی

مقدمه:

اگر شما هم جزء‌آن دسته از افرادی هستید که اطلاعات کافی از نحوه اجاره سند و یا سند اجاره ای ندارید و حتی نمی دانید که مراکز و موسساتی وجود دارد که کار اجاره سند را انجام می دهند و به همین دلیل نتوانسته اید مشکل خود را رفع نمایید و زندانی یا متهم خود را آزاد کنید ، لطفا با دقت مطالب این مقاله را  مطالعه فرمایید .

 

در این مقاله قصد داریم شما را با موسسه حقوقی  با سابقه کاری درخشان و با تجربه ی کارپردازان آشنا کنیم .

 

موسسه حقوقی کارپردازان نه تنها در تهران، بلکه در کل کشور اولین و معتبر ترین بانک اجاره سند است، فقط کافی است شما و عزیزانتان به موسسه حقوقی ما اعتماد نمایید .

 

نحوه اجاره سند:

 

مراحل وثیقه گذاشتن هم یکی از موضوعات مهمی است که فرد متهم و خانواده او در تامین قرار کیفری وثیقه با آن روبرو می شوند.

 

برای هر فردی که نیاز به وثیقه دارد لازم است مراحل وثیقه گذاشتن در دادگاه یا دادسرا را بداند تا در کمترین زمانی که ممکن است وثیقه برای رهایی زندانی یا متهم را به مرجع قضایی ارائه کند.

 

تیم سند گذاران حتما باید  در همه مراحل وثیقه گذاشتن در کنار خانواده زندانیان و متهم به طور جدی حضور داشته باشند تا با اطمینان کامل این مراحل انجام شود ، ما به شما این نوید را خواهیم داد که در تمام مراحل اجاره سند در کنار شما عزیزان باشیم.

نحوه اجاره سند بدین گونه است که در وهله اول شما از طریق راههای ارتباطی و شماره تماس هایی که در سایت ما درج شده است با کارشناسان ما تماس می گیرید تا ضمن بررسی موضوع پرونده شما و تشخیص وجود شرایط تودیع وثیقه، شرایط و روش انعقاد قرارداد را برای شما به صورت کامل توضیح دهند.

پس از این اگر شما با شرایط قرارداد ما موافق بودید لازم است به دفتر ما واقع در سعادت آباد تهران مراجعه کنید تا به صورت حضوری نیز ابعاد پرونده شما مورد بررسی و تأیید موسسه قرار گیرد. اگر پرونده قضایی شما از مستثنیات تودیع وثیقه نباشد قرارداد اولیه ای منعقد و شما ملزم خواهید بود که تعدادی از بستگان را به صورت حضوری در دفتر حاضر نمایید و تا با ارائه سفته یا چک متهم یا زندانی را ضمانت نمایند.

پس از این مرحله نوبت به انجام امورات کارشناسی و توقیف سند و پس از آن تسویه حساب کامل می باشد که در تمامی این مراحل نماینده ما در کنار شما خواهد بود. 

 

 در مورد نحوه اجاره سند و موضوعات سند و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با مقاله ما همراه باشید.

 

وثیقه چیست؟

 

در وهله اول شما باید بدانید که اصلا وثیقه چیست و چه مزایایی دارد؟

 

وثیقه در کشور ما به معنای تضمین یا ضمانت مالی است و در اصطلاح به معنای اینکه ضمانتی که توسط یک شخص یا سازمان در قبال یک فرد یا سازمان دیگر ارائه می‌شود. این وثیقه به عنوان یک تضمین برای اجرای تعهدات یا پرداخت خسارت‌ها در صورت عدم انجام تعهدات توسط طرف متعهد استفاده می‌شود.

 

 

وثیقه در کشور ایران در بسیاری از حوزه‌ها استفاده می‌شود، از جمله در حوزه قراردادهای ساخت و ساز، حقوقی، خدماتی ، تأمین کالا و خدمات. به عنوان مثال، در قراردادهای ساخت و ساز، پیمانکار معمولاً موظف است وثیقه‌ای را به عنوان تضمین اجرای قرارداد ارائه دهد. این وثیقه به صورت نقدی یا به صورت ضمانت بانکی قابل ارائه است.

 

وثیقه نقدی به معنای پرداخت یک مبلغ پول به عنوان تضمین اجرای قرارداد است. در صورتی که طرف متعهد تعهدات خود را به طور کامل انجام دهد، وثیقه به او بازگردانده خواهد شد. ولیکن درصورتیکه متعهد تعهدات خویش را نقض کند، وثیقه برای جبران خسارت‌های وارده به طرف دیگر استفاده میشود.

 

شاید این سوال برای شما افراد عزیز پیش بیاید که چرا فرد متهم باید وثیقه بگذارد و دلیل این کار برای چیست ؟

 

۱.در طی روند تحقیقات مقدماتی که انجام می شود با توجه به این نکته که هنوز جرمی برای فرد متهم ثابت نشده است.

 

۲. دادگاه برای اینکه دسترسی به شخص متهم را برای خود فراهم نماید لازم میداند که از متهم تضمینی معتبر بگیرد.

 

۳. این وثیقه متهم را ملزم می کند تا هر وقت که او به مراجع قضایی احضار شد، در دادگاه یا دادسرا حاضر شود.

 

۴. وثیقه گذاشتن برای متهمان در حقیقت یعنی حقوق شخص متهم‌ برای مدتی از او گرفته می‌شود.

 

۵.چه اینکه این نحوه قرارها، جنبه مالی هم ندارند.

 

۶.و این نوع قرار، در واقع صِرف جبران خسارت برای شخص شاکی حساب می‌شوند.

 

۷.از همه مهم‌تر این قرارها را میتوان قرار وثیقه قرار کفالت و قرار بازداشت موقت نام برد .

 

۸.و اینکه وثیقه می تواند شامل: وجه نقد،ضمانت‌نامه‌ی بانکی،مال منقول یا غیر منقول بشود.

 

۹.پس از اینکه انواع مال برای گذاشتن وثیقه زندانی معرفی گردید، در همان اول کار ارزش آن مال توسط کارشناس محترم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

سند گذار برای زندانی
سند گذار برای زندانی

مراحل تودیع وثیقه برای زندانی:

 

مراحل وثیقه گذاشتن هم یکی از موضوعات مهمی است که فرد متهم و خانواده او در تامین قرار کیفری وثیقه با آن روبرو می شوند.

 

برای هر فردی که نیاز به وثیقه دارد لازم است مراحل وثیقه گذاشتن در دادگاه یا دادسرا را بداند تا در کمترین زمانی که ممکن است وثیقه برای رهایی زندانی یا متهم را به مراجع قضایی ارایه کند.

 

اگر اموری که مربوط به مراحل وثیقه گذاشتن می باشد به تیم وکلای کارپردازان بسپارید، با همراهی مشاوران خبره و با تجربه میتوانید با خیال راحت سند وثیقه خود را تأمین نمایید.

 

تیم وکلای کارپردازان در همه مراحل وثیقه گذاشتن در کنار خانواده زندانیان و متهم به طور جدی حضور دارند.

سند گذار برای زندانی

خدمات موسسه ما در اجاره سند برای زندانی:

 

اجاره سند و همچنین اجاره دادن سند در وهله اول به اعتماد و دقت بسیاری نیاز دارد.

در مرحله اول باید بین سند گذار و متهم اعتماد کافی و لازم شکل بگیرد تا با خیال آسوده پروسه کاری بازداشت سند که خیلی از دوستان عزیز فکر میکنند کار بسیار آسان  و ناچیزی است ، صورت بگیرد. عزیزان لطفاً به هیچ وجه با اشخاص و افرادی که فاقد دفتر کاری میباشند همکاری نکنید و فریب قیمت های پایینی که به شما جهت اجاره سند که از شما بابت اجاره سند میگیرند را نخورید . اینها همه جز فریب و کلاهبرداری چیز دیگری نیست. این افراد با قیمت های فریب دهنده به خانواده های زندانی از آنان سوءاستفاده نموده و بعد از گرفتن مقداری پول بابت بیعانه از خانواده متهم ، متواری میشوند و به علاوه اینکه مشکل شما را حل نمی کنند بلکه پولتان و هم وقت خود را هدر داده و  مشکلی به مشکلات شما نیز اضافه می کنند. لذا از شما عزیزان خواهش مندم که به هرکسی اعتماد نکنید و کار خود را به موسسه کار بلد بسپارید.

 

قبل از مراجعه به دادسرا یا دادگاه از صحت وثیقه حتما آگاه و مطمئن شوید.

 

تا هنگامی که اطمینان کافی در خصوص صحت اجاره سند حاصل ننموده اید مبلغی به واسطه ها یا دفاتر ارائه دهنده این خدمات نپردازید.

 

فریب قیمت پایین دلال ها را نخورید ، زیرا کلاهبرداری با اعلام قیمت پایین انجام می‌دهند.

 

در صورتی که توانایی کافی جهت شناخت مراحل کار سند ندارید وکیل بگیرید.

 

قرار هایتان را حتما در محلی معتبر مانند دفتر وکالت بگذارید، و به افردای که از مکان آنها اطلاع دقیق ندارید کارتان را نسپارید.

 

در برخی موارد پیش می آید سندی که ارائه می دهند ارزش کافی برای تأمین قرار زندانی شما را ندارد و معرف با فریب کارشناس معرفی شده توسط مقام قضایی قصد ضمانت آزادی زندانی شما را دارد. اجازه این کار را اکیداً ندهید.

 

فرآیند اجاره سند:

 

این مراحل ممکن است برای هر شرایط خاص وجود داشته باشد، اما برخی از مراحل برای همه آنها یکسان است. مراحل شامل موارد زیر است:

 

۱_حضوراً به دفتر مراجعه کرده و قرارداد مربوطه را بنویسید.

 

۲_تحویل سند کامل.

 

۳_ارائه نامه و ادامه مراحل به نوع کار بستگی دارد یعنی اجاره سند برای زندانی که مرحله های خود را دارد که می توانید با مراجعه به دفتر مشاوره لازم را دریافت کنید.

طی تماس و دریافت وقت قبلی قرار های اولیه با شما مراجعه کننده عزیز گذاشته شده و در وقت مقرر جلسه اولیه در دفتر موسسه به جهت آشنایی و انجام صحبت های اولیه برگذار می گردد.

سپس در صورت توافق طرفین و تبیین روند کار توسط موسسه ما، اقدامات لازم جهت معرفی سند به مراجع قضائی و دریافت نامه کارشناسی صورت می گیرد.

پس از تأیید کارشناسی سند توسط مرجع قضایی محترم قرار مجددی هماهنگ می‌شود تا مدارک لازم و ضمانت های مورد نیاز در دفتر موسسه اخذ شده و عقد قرارداد نهایی در مابین طرفین منعقد گردد.

لازم به ذکر است که قبل از عقد قرار داد نهایی احراز نشانی محل سکونت اجاره گیرنده سند و ضامن ها می بایست انجام گردد.

در نهایت با ارائه سند به مراجع قضایی و بازداشت سند، زندانی آزاد خواهد شد.

 

قیمت سند اجاره ای :

 

تعرفه قیمت برای زندانی در استان تهران حداقل 13% و در مراکز استان حداقل 11% و در شهرهای کم جمعیت حداقل 9% است. قیمت اجاره سند برای زندانی در صورتی که مبلغ وثیقه برای زندانی کم باشد به لحاظ درصد بیشتری از قیمت اجاره سند برای زندانی در مبالغ بالاتر به لحاظ درصد میباشد.

 

مثلا قیمت اجاره وثیقه برای زندانی بالاتر از 10 میلیارد به لحاظ درصدی میشود 9% ولی قیمت وثیقه اجاره ای برای زندانی در مبالغ پایین تر به مراتب به لحاظ درصدی 10% است. اما در هر حال، در جلسه حضوری امکان کاهش مبلغ است. آنچه برای دفتر وکالت برای تعیین هزینه اجاره سند مهم است ضمانت سند برای زندانی است ، یعنی اینکه ضمانت ها در تعیین هزینه سند اجاره ای برای زندانی تأثیر گذار است.

 

مبلغ سند اجاره ای برای متهمان با مبالغ اجاره سند برای مرخصی زندانی بسیار متفاوت است. قیمت اجاره وثیقه برای متهم دادسرا و دادگاه چون احتمال آزادی وثیقه بیشتر است به طریق اولی ارزان تر از اجاره وثیقه برای مرخصی از زندان است.

به همین صورت هزینه اجاره وثیقه برای دادسرای تهران و همچنین قیمت های وثیقه اجاره ای برای دادگاه تهران مناسب تر از قیمت و هزینه اجاره سند تهران برای مرخصی زندانی است.

 

هزینه اجاره سند در دیگر شهرها چه مبلغی است ؟

 

هزینه اجاره سند بسته به ارزش مالی و اقتصادی آن ملک یا مال و همچنین دلیل و مدت زمانی که استفاده از آن سند دارد. بنابراین نمیتوان به طور کلی هزینه لازم برای اجاره سند را بدون تعیین این عوامل تخمین زد. در جرایم مهم تر طبعاً قیمت اجاره سند افزایش پیدا می کند و لزوما تابع ارزش مالی خود آن سند نیست.

 

در چه مواردی سندگذار ضمانت می کند؟

 

سندگذار و وثیقه گذار محترم برای دادگاه، اسناد ملکی خویش را قبل از اینکه رأیی صادر شود، برای متهم جهت دادگاه اجاره میدهد.

سند و وثیقه گذار می‌تواند سند ملکی خود را در مرحله تحقیقاتی پرونده در دادسرا به اجاره بگذارد.

برخی از سند گذارها، اسناد مالکیت خود را هم برای دادگاه و هم برای دادسرا اجاره میدهند؛ اما در خصوص پرونده هایی که در مرحله اجرای احکام یا دادگاه حقوقی که اموال به مزایده گذاشته میشود سند نمی گذارند. جهت دادسرا، ماشین، ضمانت نامه، اوراق قرضه را فقط تا قبل از صدور حکم و یا اجرای احکام به مراجع قضایی ایداع ( ودیعه گذاشتن مال نزد کسی است ) می نماید. فعل وثیقه گذار بسیار خداپسندانه است. در صورتیکه صاحب سند ملکی یا وثیقه از اضطرار خانواده متهمین استفاده نکند و با انگیزه های شرعی و انسانی اقدام نماید، در اینصورت از بهترین اعمال خواهد بود.

اینکه مشاهده می کنیم سند گذار و وثیقه گذار ضمانت نسبتا محکمی طلب می نماید، نیز از این جهت است که حقوق شاکی خصوصی و دادستان به عنوان مدعی العموم ( دادستان) محفوظ بماند. به همین دلیل خانواده های زندانیان یا متهمین باید در این خصوص کوتاهی نکنند و در ابراز ضمانت نامه ها صداقت کامل داشته باشند. در بیشتر مواقع وثیقه ها و اسناد ملکی، کل دارایی وثیقه گذار می باشد، از این رو ناگزیر است ضمانت نامه های مناسب از خانواده متهمین دریافت نماید. اگر دوطرف در کمال صداقت و انصاف و انگیزه های الهی و انسانی توافق نمایند؛ و به آن عمل نمایند، راه برای ورورد صاحبان املاک به این کسب و کار فراهم خواهد گردید. در این مقاله در خصوص ضمانت و مواد قانونی آن شرح داده شده است، تا شخص وثیقه گذار یا سند گذار و وثیقه گذار اطلاعات کامل در مورد ضمانت داشته باشد.

 

نتیجه :

 اجاره سند برای زندانی امروزه به عنوان یک روش متداول و عادی در بین وکلا برای رسیدگی به پرونده متهمین شناخته می‌شود. این روش اگر به صورت قانونی و شرعی از طریق کارگزاری های معتبر انجام شود میتواند پیامدهای مثبتی را به همراه داشته باشد. با توجه به این که تعداد دفاتر و موسسات معتبر در این حوزه در کشور بسیار کم است، لازم است تا اشخاصی قصد اجاره سند ملکی خود را دارند دفاتر معتبر را برای انجام این کار برگزینند. چرا که طبق قانون اگر سندگذاری شخص باعث فرار زندانی شود، فرد سندگذار نیز به عنوان مجرم شناخته شده و مجازات خواهد شد؛ بر این اساس ضرورت مراجعه به مراکز معتبر برای واگذاری سند اجاره‌ای مشخص خواهد شد.

جهت اجاره سند و مشاوره با کارشناسان حقوقی در مورد سند و ضمانت زندانی با شماره های گوشه ی تصویر تماس بگیرید.

سند گذار برای زندانی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

1 نظر

  • صدیقی

    دسامبر 23, 2023 - 11:42 ق.ظ

    سلام من سند میخوتم بزارم برای اجاره شرایطتتون به چه صورته؟

پیام بگذارید