اجاره سند برای ممنوع الخروجی

اجاره سند برای ممنوع الخروجی

 

مقدمه:

با سلام خدمت شما دوستان وهمراهان گرامی،دراین مقاله قصد داریم به موضوع ممنوع الخروجی و مراحل و فرآیند رفع ممنوع الخروجی بپردازیم ،چنانچه در رابطه با این موضوع سوالات یا ابهامی دارید به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد با ماهمراه باشید.

 

ممنوع الخروجی چیست ؟

 

ممنوع الخروجی وضعیتی است که شخص به علت های مختلف که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ،از نظر قانونی اختیار خروج لازمرزهای خاصی از یک حوزه مشخص را ندارد که بطور معمول این مرزها،مرزهای خروجی کشور هستند ،یعنی فرد نمیتواند از کشور خارج شود وتا هنگامی که این حکم را رفع نکند قادر به خروج از کشور نخواهد بود.بطور کلی ممنوع الخروجی به وضعیتی گفته میشود که فرد بلیط خروج را تهیه کرده است اما تمیتواند از گیت عبور کند، پس حالت بهتر و منطقی تر این است که پیش از اقدام به تهیه بلیط،استعلام بگیرد و با خیال آسوده فرآیند رفتن وخروج را طی کند .چون شرایط ممنوع الخروجی و رفع آن فشارهای مالی زیادی را به بار میآورد و قطعا تا چند ساعت مانده به پرواز قابلیت رفع ممنوع الخروجی را نخواهد داشت.

 

اجاره سند جهت رفع ممنوع الخروجی:

 

اگرشخصی به هر دلیلی ازجمله بدهی بانکی ،بدهی مالیاتی ،مهریه ،سوءسابقه،محکومیت و جرم ممنوع الخروج شده باشد و به هیچ عنوان حق خروج از کشور به صورت هوایی ، زمینی ،دریایی رانداشته باشد .آسان ترین راه جهت رفع این مشکل قراردادن ومعرفی وثیقه معتبر وبه ارزش تعیین شده میباشد که دراین مواقع شخص باید به مرجعی که حکم ممنوع الخروجی را صادر کرده رفته و اقدام به رفع ممنوع الخروجی را داشته باشد که ممکن است ضمانت برای رفع ممنوع الخروجی صادر شود و شخص بعد ازضمانت آزادی موقت داشته باشد، ضمانت بر اساس نوع ممنوع الخروجی مشخص می شود که میتواند وثیقه ملکی باشد.

ممنوع الخروجی در ایران به معنای این می باشد که هر فردی بنا به هردلیلی از جمله بدهی مالیاتی،وبا داشتن سوسابقه درخارج ازکشوربا محکوم شدن در دادگاههای کیفری و نگذراندن دوره محکومیت خود در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه متوجه ممنوع الخروجی خود بشوند.

در برخی مواقع و شرایط موجود برای این دلایل و ممنوع الخروجی افراد میتوانند از سند و وثیقه اجارهای جهت ممنوع الخروجی خود استفاده کنند.

اجاره سند جهت رفع ممنوع الخروجی با اسناد ملکی معتبر و شش دانگ در کمترین زمان ممکن انجام میشود.

 

همچنین از ممنوع الخروجی افرادی که بدهکار هستند برای فشار آوردن جهت پرداخت بدهی او استفاده میشود تا شخص طلبکار دچار ضررو زیان نشود.این افراد میتوانند با معرفی وثیقه ای به ارزش بدهی خود نزد اداره ثبت اسناد برای مدتی ممنوع الخروجی خود را لغو کرده تا در اسرع وقت به رفع ممنوع الخروجی خود بپردازند.چنانچه سندی با مالکیت خود در دسترسشان نباشد میتوانند از سند اجاره ای جهت ضمانت رفع ممنوع الخروجی استفاده نمایند، این اسناد معمولا به مدت 6 ماه اجازه خروج این افراد را ازکشور میدهد.

طبق ماده 188قانون آیین دادرسی کیفری هنگامی که فردی محکوم به انجام جرمی میشود،بازپرس پرونده میتواند تا زمان مشخص شدن جرم فرد برایش دستورمنع خروج را صادر نماید.

اجاره سند موضوعی است که متهم وخانواده ی وی زمانی که به دادسرا احضارمیشوند مطرح میشود،بازپرس پرونده تحقیقاتی برای ضمانت حضورمتهم درمواقع ضروری قراروثیقه صادرمیکند دراین مرحله متهم میتواند سند ملکی خود را به عنوان قراروثیقه به دادسرا ارائه نماید اما دربیشتر مواقع متهم سند ملکی ندارد ،یکی از راه کارهایی که مبتواند از بازداشت متهم جلوگیری کند سند میباشد که متهم یا خانواده ی وی در قبال مبلغی که به سند گذار پرداخت مبکنند سند ملکی برای وثیقه گذار را تهیه میکنند.

از این رو افرادی نیز باهدف سودجویی وسواسنفاده از مشکالت مردم با تبلیغات وجذب افراد سند رادرقبال پول تحویل میدهند.

این کار که به عنوان سند اجاره ای دربین مردم شناخته میشود اگر از طریق افراد مطمئن ومعتمد صورت نگیرد بی شک ضررهایی به مشکالت سابق نیز اضافه خواهد کرد.

به همین سبب شما میتوانید با مراجعه به گروه حقوقی ما ودریافت مشاوره های اولیه وکسب اعتماد با خیالی راحت مبادرت به اجاره سند نمایید تیم وکالی کارپردازان با بییش از ۱۷ سال سابقه ی کاری درخشان یاری گر مشکالت شما عزیزان خواهد بود، این موسسه جهت ارائه خدمات باکیفیت همیشه سعی دارد با توجه به نیاز مخاطب راهکارهای مناسبی را پیشنهاد کند.

 

o       اجاره سند درکمترین زمان ممکن

o       پشتیبانی وپاسخگویی مناسب

o       ارائه راهکاری مناسب

 

سند اجاره ای جهت ضمانت رفع ممنوع الخروجی در اداره ثبت علاوه بر آزادی زندانی از سند ملکی:در تعزیرات ، ضمانت اعسار، ضمانت رفع ممنوع الخروجی وضمانت حسن انجام کار نیز استفاده میشود.

ناگفته نماند دیگر خدمات تیم ما در خصوص اجاره سند و وثیقه شامل:

 • اجاره سند برای آزادی زندانی
 • سند اجاره ای برای دادگاه
 • وثیقه جهت دادگاه
 • خدمات سند و وثیقه
 • اجاره وثیقه
 • وثیقه ممنوعیت برای زندانی
 • سند اجاره ای برای تعزیرات
 • سند اجاره ای برای حسن انجام کار
 • اجاره سند جهت رفع ممنوع الخروجی

 

ضمانت جهت اخذ نمایندگی های فروشگاهها وهمچنین نمایندگی های دفاترهمراه اول و نمایندگی های پلیس بعلاوه ده می باشد..

بدین ترتیب اشخاصی که دراین رابطه نیاز به اجاره سند داشتند میتوانند با مراجعه به بنیاد تیم وکالی کارپردازان براحتی سند مورد نیاز خودرا تهیه کنند.

 

عزیزانی که براساس شغل خود و یا شرایط زندگی احتیاج به خارج شدن ازکشور دارند،اما به هر دلیلی ممنوع الخروج شده اند و نیاز به وثیقه اجاره ای رفع ممنوع الخروجی دارند.میتوانند از سند ملکی جهت ضمانت وثیقه در اداره ثبت استفاده نمایند.

سندی را که معرفی می نمایند تضمینی میباشد جهت بازگشت آنها به کشور و میتوانند به امور خود در خارج از کشور رسیدگی نمایند.حال اگر شخصی این سند ملکی را برای وثیقه ممنوع الخروجی خود در دست نداشته باشد،میتواند آن را اجاره نماید و در اداراه ثبت اسناد جهت ضمانت بازداشت نماید مبلغ سند مورد نیاز وثیقه برای زندانی و یا ممنوع الخروجی با توجه به خسارت و یا بدهی شخص در اداره ثبت در نظر گرفته میشود که شخص مورد خطاب موظف میباشد سند را به همان مبلغ بتواند ضمانت رفع ممنوع الخروجی خود در اداره ثبت اسناد معرفی نماید.

با توجه به توضیحات داده شده شما عزیزان چنانچه نیاز به اجاره سند جهت رفع ممنوع الخروجی خود داشته باشید و به سند مورد نظر دسترسی نداشته باشید میتواند وثیقه با مراجعه به بنیاد تیم وکالی کارپردازان سند مورد نیاز خود رابا خیالی راحت وآسوده اجاره نماییید.

 

ملاحضات مربوط به اعطا یا رد وثیقه برای متهم:

 

مراحل وثیقه گذاشتن یکی از موضوعاتی است که متهم و خانواده وی در تامین قرار کیفری وثیقه با آن مواجه هستند.بهتر است مراحل وثیقه گذاشتن در دادگاه یا دادسرا را بدانید تا در کوتاهترین زمان ممکن وثیقه آزادی زندانی یا متهم را به مرجع قضایی ارائه کنید.

امور مربوط به مراحل وثیقه گذاشتن را به وکالی دادگستری بنیاد تیم وکالی کارپردازان بسپارید،تا با خیال راحت سند وثیقه را تامین کنید. این بنیاد در تمام مراحل وثیقه گذاشتن در کنار خانواده زندانیان و متهم حضور دارد.وثیقه زندانی برای مرخصی یا آزادی موقت می تواند وجه نقد ، ضمانت نامه بانکی ، مال منقول یا مال غیر منقول باشد .

 توجه به این نکته ضروری است که از میان این موارد در عمل بیشتر مال غیر منقول از جانب مقام قضایی مورد پذیرش قرار می گیرد .

تعیین میزان مبلغ قرار وثیقه برای مرخصی زندانی یا آزادی موقت بر عهده مرجع قضایی ای است كه قرار وثیقه را صادر میکند . علیالقاعده این مبلغ بر حسب نوع جرم ارتكابی توسط زندانی و شدت و ضعف آن و همچنین بر اساس میزان خسارت و شرایط موجود و وضعیت طرفین پرونده تعیین می گردد .زندانی باید معادل مبلغ مزبور که دادگاه به عنوان وثیقه تعیین کرده است وجه نقد یا ضمانت نامه بانكی یا مال منقول یا غیر منقول معرفی کند بر اساس تبصره ۳ ماده ۲۱۷ قانون آیین دادرسی کیفری اگر در جرایم غیر عمد تامین حقوق بزهدیده از طرق دیگری ممکن باشد صدور قرار وثیقه ممنوع است که دراین مورد قرار وثیقه رد میشود. شما عزیزان میتوانید همواره از راههای ارتباطی مختلف مانند مراجعه حضوری یا تلفنی و یا شبکه های مجازی با کارشناس باسابقه گروه تامین وثیقه و اجاره سند بنیاد تیم وکالی کارپردازان تماس حاصل نموده و از ایشان بخواهید تا مراحل جزیی کار را خدمت شما عزیزان توضیح دهند.

 

شرایط آزادی زندانی پس از آزادی وی با قرار وثیقه:

 

آزادی زندانی با قرار وثیقه سند اجاره سند برای آزادی زندانی یا این که قرار وثیقه مبلغ مالی یا این که میزان دارایی غیرمنقولی می باشد. در قبال شرط وشروطی نزد طرف مورد قرارداد یا این که مرجع قضایی و دادگاه میگذارند. معنای لغوی وثیقه پایدار، آنچه بدان اعتماد شود و سفت کاری میباشد.

در واقع به عبارتی دیگر آزادی فرد و شخص بازداشتی با داشتن تأمین قرار وثیقه بدین معنا خواهد بود که فرد مجرم و متهم تا سپری شدن دوران تشکیل دادگاه در بیرون از زندان آزاد خواهد بود.

البته قابل ذکر است در حین تشکیل شدن دادگاه متهم میبایست پاسخگوی تمامی اتهامات طرح شده باشد. در صورت متهم تشخیص دادن شدن توسط مراجع قضایی و محکومیت راهی زندان و مجدد به حبس برگردد.و همچنین در حین تشکیل دادگاه میبایست پاسخگوی اتهامات باشد. در صورت متهم شناخته شدن و محکومیت به زندان، مجدد به زندان برگردد.معمولا برای آزاد سازی منوط شخص زندانی پولی متناسب به معیارجرم واهمیت پرونده او صادر میشودکهاین مبلغ و محدودیتهای آزادی شخص را حاکم پرونده معلوم می نماید.اگر متهم در مواقع للازم در مرجع قضایی حاضر نشود. وثیقه گذار نیز نتواند ظرف بیست روز متهم را تسلیم کند و تحویل دهد، وثیقه مورد نظر ضبط خواهد شد. وثیقه می تواند توسط خود متهم و یا شخص ثالث به دادسرا سپرده شود.

 

نتیجه گیری:

 

مراجعه به یک وکیل ممنوع الخروجی برای مسائل پیش آمده بسیار ضروری میباشد چرا که یک وکیل ممنوع الخروجی براحتی اقدام به راهکارهای مناسب نموده ودرکوتاه ترین زمان ممکن وراه های بسیار سریع وآسان را برای موفقیت دراین موضوع را بروی افراد بازخواهد نمود ،اطلاعات درمورد قوانین درست مسئله ممنوع الخروجی مهم ترین قدم جهت موفقیت دراین امر بوده ویقینا نباز به یک وکیل متخصص ممنوع الخروجی خواهد داشت چرا که پانهادن به موضوع ممنوع الخروجی نیلازمند به یک وکیل کاربلد وحرفه ای است تا اشخاص رادرمسیر درست قرارداده و از اتلاف وقت نیز جلوگیری کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 نظرات

 • محمد رستمی

  ژانویه 28, 2024 - 9:15 ب.ظ

  بسیار مفید و تازه بود

 • fA

  ژانویه 29, 2024 - 9:10 ق.ظ

  سلام..تیم شما وکیل یا مشاور داره جهت مشاوره در این زمینه؟

پیام بگذارید