سند برای اخذ نمایندگی در ایران

سند برای اخذ نمایندگی در ایران

مقدمه:

با سلام خدمت شما خواننده گرامی و محترم. خوشحال هستیم که با یک مقاله دیگر در خدمت شما هستیم.

سند برای اخذ نمایندگی یکی از اسناد حقوقی است که به شخصی اجازه می‌دهد تا به نمایندگی یک فرد دیگر در امور حقوقی و قانونی او فعالیت کند. این سند حاکی از اعتماد و انتخاب شخص به عنوان نماینده و نشان‌دهنده توافقی است که بین طرفین بر قوانین و شرایط مشخصی بنا شده است.

 

هدف اصلی این مقاله، بررسی و تحلیل سند برای اخذ نمایندگی است. در این راستا، به بررسی مفهوم و مبانی قانونی سند برای اخذ نمایندگی می‌پردازیم. سپس به بررسی عناصر و شرایط ضروری سند برای اخذ نمایندگی، مانند اختیارات و مسئولیت‌های نماینده، محدودیت‌ها و قیدهای ممکن در سند، و نحوه اعتبار و اجرای آن می‌پردازیم.

 

تعریف سند برای اخذ نمایندگی در ایران به معنای یک مجوز رسمی است که توسط یک شرکت یا سازمان برای یک فرد یا شرکت دیگر صادر می‌شود تا بتواند به نمایندگی و فروش محصولات یا خدمات آن شرکت یا سازمان در ایران بپردازد. این سند حقوق و وظایف نماینده را تعیین می‌کند و معمولاً شامل جزئیات مربوط به منطقه جغرافیایی، محصولات یا خدمات قابل نمایندگی، شرایط قرارداد، حقوق و کارمزد نماینده، شرایط فروش و توزیع، مسئولیت‌ها و شرایط پایان قرارداد است. سند اخذ نمایندگی در ایران باید با رعایت قوانین و مقررات موجود در این زمینه و با تأیید مراجع ذیصلاح، به صورت رسمی صادر شود.

 

شرایط اخذ نمایندگی:

 

 اخذ نمایندگی در ایران دارای شرایطی میباشد.

شرایط اخذ نمایندگی در ایران ممکن است بسته به صنعت مورد نظر و قوانین مربوطه، متفاوت باشد. در اینجا به طور کلی برخی از شرایط مورد نیاز برای اخذ نمایندگی در ایران را بررسی می کنیم:

 1. رعایت قوانین و مقررات: برای اخذ نمایندگی در ایران، لازم است مقررات و قوانین کشور را رعایت کنید. این شامل ثبت شرکت، دریافت مجوزها و پروانه های مربوطه است. همچنین باید کلیه مقررات گمرکی و فعالیتهای وارداتی را رعایت کنید.

 

 1. مشخص کردن قابلیت ها و صلاحیت ها: مهم است که برای اخذ نمایندگی در یک شرکت، قابلیت ها و صلاحیت های لازم را داشته باشید. این شامل تجربه در صنعت مربوطه، داشتن شبکه ی قابل قبول از مشتریان و توانایی بهبود فروش است.

 

 1. بررسی اقتصادی: قبل از اخذ نمایندگی، باید بررسی اقتصادی کنید. این شامل تحقیق در مورد بازار محصولات شرکت مورد نظر، بررسی رقبا، شرایط مالی و سودآوری است.

 

 

نکته ای که حایز اهمیت است این است که قبل از اخذ نمایندگی، با کمک یک وکیل یا متخصص حقوقی مورد اعتماد، حقوق و مقررات مربوطه را مورد بررسی قرار دهید. این اطمینان خاطر برای شما ایجاد می کند که با رعایت قوانین و شرایط لازم، نمایندگی مورد نظرتان را بهتر انتخاب کنید.

 

مشاورین ما در تیم وکلا آمدگی کامل دارند تا شما را در این امر یاری دهند.

با مشاورین ما در تیم وکلا همراه باشید.

 

سند برای اخذ نمایندگی
سند برای اخذ نمایندگی

برای اخذ نمایندگی در ایران، باید مراحلی را پشت سر نهاد:

 

مراحل اخذ نمایندگی در ایران عبارتند از:

 ۱.تحقیق و بررسی

۲.پیدا کردن شرکت مورد نظر

۳.برقراری ارتباط

۴. آماده سازی مستندات

۵. مذاکره و قرارداد،

۶.ثبت شرکت

۷.تبلیغات و بازار یابی

۸. پشتیبانی و خدمات پس از فروش.

اکنون به توضیح و بررسی هر یک از موارد گفته شده می پردازیم و شما خواننده گرامی برای اخذ نمایندگی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 

 1. تحقیق و بررسی: ابتدا باید بازار ایران را تحقیق و بررسی کنید. فعالیت های مشابه، رقبا، مشتریان هدف و قوانین و مقررات مربوط به صنعت مورد نظر را بررسی کنید.

 

 1. پیدا کردن شرکت مورد نظر: پس از تحقیقات، شرکتی را که

 

می‌خواهید نماینده آن در ایران شوید، پیدا کنید. این شرکت می‌تواند یک شرکت داخلی یا خارجی باشد.

این مرحله را انتخاب نوع نمایندگی گویند.به عبارتی، نوع نمایندگی (مانند نمایندگی انحصاری یا غیر انحصاری) باید قبل از اخذ نمایندگی مشخص شود. انتخاب نوع مناسب نمایندگی و کشف شرایط آن یکی از اولویت های این مرحله است.

 

 1. برقراری ارتباط: با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و علاقه خود را برای اخذ نمایندگی در ایران بیان کنید. معمولاً شرکت‌ها فرم‌های درخواست نمایندگی را در وبسایت خود قرار می‌دهند که شما می‌توانید آن را پر کنید.

 

 1. آماده‌سازی مستندات: برای اخذ نمایندگی، شما باید مستنداتی مانند رزومه، مجوز تجارت، گواهی‌های تحصیلی و تجربه کاری خود را آماده کنید. همچنین باید نمونه‌هایی از محصولات یا خدمات خود را نیز ارائه دهید.

 

 1. مذاکره و قرارداد: پس از بررسی مستندات و مذاکره با شرکت، قرارداد نمایندگی بین شما و شرکت امضا می‌شود. در این قرارداد جزئیات مربوط به حقوق و وظایف نماینده، شرایط فروش، تعهدات و حقوق نماینده و شرکت تعیین می‌شود.

بنابراین در صورت تأیید پیشنهاد شرکت، باید به مذاکره و امضای توافقنامه بپردازید که این توافقنامه باید حاوی تمام جزئیات اخذ نمایندگی از حقوق و وظایف نماینده که بیان کردیم و نیز شرایط انحصاری/غیر انحصاری و مدت زمان قرارداد باشد.

 

 1. ثبت شرکت: پس از امضای قرارداد، باید شرکت خود را در ایران ثبت کنید. برای ثبت شرکت، باید به سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

 

 1. تبلیغات و بازاریابی: پس از ثبت شرکت، می‌توانید بازاریابی و تبلیغات خود را آغاز کنید تا محصولات یا خدمات خود را به مشتریان هدف معرفی کنید.

 

 1. پشتیبانی و خدمات پس از فروش: برای حفظ و گسترش نمایندگی خود، باید به مشتریان خود خدمات پس از فروش مناسب ارائه دهید و همچنین با شرکت سازنده همکاری کنید تا نیازهای مشتریان را برآورده کنید.

 

لازم به ذکر است که این مراحل برای اخذ نمایندگی در ایران به طور کلی توصیف شده است و بسته به صنعت و شرکت مورد نظر، ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. بهتر است قبل از اقدام به هر گونه اقدامات، با یک وکیل یا مشاور حقوقی متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مشاورین تیم وکلا برای مشورت دادن در هر زمینه ای میتوانند شما را یاری کنند. با مشاورین تیم وکلا همراه باشید.

 

سند برای اخذ نمایندگی در ایران

اخذ نمایندگی فروشگاه های معتبر:

 

امروزه شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه‌های معتبر یکی از دغدغه های مهم افرادی است که یا صاحب مغازه اند، و یا سوپر مارکت دارند،و یا در هایپر مارکت یا هر نوع فروشگاه دیگری  مشغول هستند و دوست دارند مسیولیت نمایندگی یکی از فروشگاه‌های زنجیره ای کشور را بر عهده بگیرند. کسانی که مقاله ما را مطالعه میکنند اگر از این دسته افراد می باشند و به عبارت شیواتر اگر مشتاق هستید که در کسب‌وکار خود به‌عنوان نمایندگی یکی از فروشگاه‌های معتبر باشید، با ما همراه باشید و با مشاورین تیم وکلا در این زمینه مشورت کنید.

 در این مقاله می‌خواهیم در مورد نحوه اخذ نمایندگی فروشگاه‌هایی از قبیل رفاه، بیس مارکت، کورش و جانبو، را برایتان شرح دهیم.

 

فروشگاه‌های زنجیره‌ای، یک مجموعهء به‌هم ‌پیوسته هستند و نظارت آن به واسطهء مدیریت مرکزی می‌باشد. در این نوع فروشگاه‌ها تنوع محصولات بسیار بالاست و همه خانواده‌ها می‌توانند با رجوع به این فروشگاه ها، انواع مختلفی از محصولات و نیازهای روزانه خود را در تهیه کنند.

 

علاوه‌ بر موارد که گفته شد، تخفیف‌هایی که برای بعضی از محصولات در نظر گرفته شده است موجب زیاد شدن تمایل خانواده‌ها به خریدن از این مراکز می‌شود. لذا فروش این نوع مجموعه‌ها بسیار بالاست و توانایی دارد سودهای بسیار خوبی برای نمایندگی‌ها، به همراه داشته باشد.

 

در ادامه به شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه‌های مختلف زنجیره‌ای می‌پردازیم:

 

 

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه بیس مارکت:

مجموعهء بیس مارکت، برای اینکه فروشگاه‌های خود را توسعه بدهد، چنین فرصتی را برای افرادهای مختلف اجتماع  ایجاد کرده است که بتوانند نمایندگی فروشگاه بیس مارکت را اخذ نمایند و به این خانواده بزرگ بپیوندند. در صورت شروع به همکاری به‌عنوان نمایندگی فروشگاه بیس مارکت، تمام لوازم مورد نیاز فروشگاه از جمله یخچال ها و  فریزرهای گوناگون ، قفسه فروشگاهی، مخزن صندوق، و همچنین دستگاه بارکد خوان، پرینتر و تابلو سردر، بدون وام و بازپرداخت وجه، در اختیار نمایندگی قرار می‌گیرد.

 

شرایط گرفتن نمایندگی فروشگاه بیس مارکت در مورد متراژ فروشگاه سخت‌گیرانه نمی باشد. فقط شما باید مکانی را با کاربری تجاری در بافت شهری و با متراژ حداقل ۳۰ متر مربع برای این کار در نظر بگیرید که سند آن باید یا به‌صورت مالکیت باشد و یا اجاره‌نامه باشد.

 

بعد از اطلاع پیدا کردن از شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه‌ و ثبت درخواست نمایندگی توسط شما، همه جوانب شرایط بررسی می‌شود و بعد در صورت تائید مجموعه، جذب نمایندگی انجام خواهد گرفت.

 

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه جانبو:

فروشگاه‌ زنجیره ای جانبو به عنوان اولین فروشگاهی می باشد که تخفیف مستمر را در دستور کار خود قرار داده است و همین مطلب یکی از دلایل مهم در موفقیت این فروشگاه زنجیره‌ای است.

این مجموعهء زنجیره ای نیز برای توسعه یافتن کار خود اقدام به جذب نمایندگی در سراسر ایران می‌کند.

به عنوان مثال برای گرفتن نمایندگی جانبو در تهران باید فروشگاهی با مساحت حداقل ۱۰۰ متر مربع تهیه کنید.

و برای سایر شهرستان‌ها،مقدار این مساحت باید تا حدود ۲۰۰ متر مربع در اختیار شخص باشد.

مطلب بعدی برای اخذ نمایندگی این فروشگاه، ارائه دادن سند مالکیت یا اجاره‌نامه محضری به مدت سه سال می باشد. و همچنین باید جواز کسب و مجوز کاربری تجاری فروشگاه را نیز داشته باشید.

 

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه رفاه:

فروشگاه زنجیره ای رفاه یکی از اولین فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که در ایران به راه افتاد و مطرح شد. تقریبا همه مردم ایرانی آوازهء این فروشگاه را به گوش خود شنیده‌اند. در صورتی که موفق شوید نمایندگی فروشگاه رفاه را دریافت نمایید، می‌توانید کالاهای معتبر خارجی و داخلی را با هزینه کمتری تأمین و عرضه کنید.

 

و همچنین تأمین‌کنندگان طرف قرارداد شرکت رفاه، تخفیفات گوناگونی را در نظر دارند که موجب افزایش فروش و سوددهی خوبی برای شما می‌شود.

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه‌ رفاه به‌ صورت زیر است:

Ÿ       شما باید یک فروشگاه حداقل با مساحت حدود ۱۰۰ متر مربع برای تهران

و حدود ۲۰۰ متر مربع برای استان‌های دیگر در نظر داشته باشید.

Ÿ       باید یک عدد سند مالکیت یا سند اجاره‌نامه محضری که مدت آن حداقل سه سال باشد را تحویل دهید.

Ÿ       داشتن جواز کسب و مجوز کاربری فروشگاه الزامی می باشد.

Ÿ       ملک و یا مغازه و یا زمینی که برای فروشگاه در نظر گرفته اید باید از موقعیت بر تجاری برخوردار بوده باشد و ورودی آن نیز مناسب بوده باشد.

   فضای پارکینگ باید برای مشتریان تامین شده باشد.

Ÿ       محیط فروشگاه باید در اختیار داشتن فضای بارانداز کافی نزدیک انبار فروشگاه را برای تردد کامیون‌های انتقال بار ایجاد کند که این مورد در شرایط فروشگاه رفاه یک امر ضروری است.

Ÿ       مدت زمان قراردادی که در شرایط گرفتن نمایندگی فروشگاه‌ رفاه تعیین می­شود، بین ۳ تا ۵ سال بوده و حتماً باید یک وثیقه ملکی یا بانکی، به ارزشی که شرکت آن را تعیین می‌کند، تحویل آنان دهید.

 

 

شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه افق کوروش:

 

فروشگاه زنجیره ای افق کورش هم با بیش از 1500 شعبه فعال در سراسر کشور فعالیت دارد و تسهیلات بسیار زیادی را برای نمایندگی‌های خود در نظر گرفته است. از جمله آن تسهیلات، تأمین مستمر کالاها، و فراهم کردن امکاناتی برای عدم نیاز به خرید نقدی و عدم نیاز به دپوی محصولات.

 

شرایط اخذ این نمایندگی به‌صورت زیر است:

 

Ÿ       شخصی که در خواست مجوز را برای نمایندگی این فروشگاه زنجیره ای میدهد باید دارای تابعیت کشور ایران باشد، و گواهی عدم اعتیادش را باید ارائه دهد، و حداقل مدرک تحصیلی او دیپلم، و حداقل سنش 25 سال و از گواهی عدم سوءپیشینه کیفری برخوردار باشد.

 

Ÿ       و همچنین شخص درخواست کننده باید امکان تخصیص یک فروشگاه با حداقل 100 مترمربع و با کاربری تجاری و سند مالکیت یا اجاره‌نامه داشته باشد.

 

Ÿ       و نیز دریافت کردن ضمانت‌نامه یا ترهین ملک، توسط مجموعه افق کوروش برای ضمانت الزامی است (دلیل آن کالاها یا محصولاتی است که فروشگاه افق کورش به‌صورت امانی و بدون دریافت وجه برای نمایندگی ارسال می کند.)

 

 

نتیجه فرایند بحث:

همان طور که در شرایط اخذ نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای مختلف بیان شد هر کدام در شرایط خاص خودشان برای اعتماد سازی و روند بهتر کار در دادن مجوز رسمی نمایندگی شان، سندی را از درخواست کنندگان خود دریافت کرده و میش خود به صورت امانت نگه می دارند و دلیل آن را هر کدام به طور کلی به این صورت بیان کرده اند که به جهت اینکه بعضی از کالاها و یا محصولات به صورت امانی و بدون دریافت وجه برلی نمایندگی ها ارسال می شود لذا در قبال آنها این اسناد را خواهانند.

بنابراین اگر کسی شرایط نداشته باشد چنین اسنادی را تهیه کند می تواند این اسناد را اجاره کند و با در دست داشتن این اسناد مجوز نمایندگی مورد نظر خود را اخذ نماید.

برای اجاره کردن سند برای اخذ نمایندگی در فروشگاه های زنجیره ای پیشنهاد میکنیم با مشاورین ما در تیم وکلا کارپردازان حتماً مشورت کنید تا سند مورد نظر خود را در این باب بیابید.

از اینکه برای مقاله ما وقت گذاشتید کمال تشکر را داریم امیدواریم که بهره برده باشید.

سند برای اخذ نمایندگی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

1 نظر

 • ستار

  دسامبر 23, 2023 - 11:41 ق.ظ

  سلام.معمولا برای نمایندگی جانبو چقد سند میخوان؟به چی بستگی داره؟

پیام بگذارید