اجاره سند برای زندانی مالی  

اجاره سند برای زندانی مالی

 

  سند به هر نوع مدرک رسمی یا غیررسمی اطلاق می‌شود که شامل اطلاعات، داده‌ها، قراردادها، قوانین و مقررات و غیره باشد. سند معمولاً به عنوان شواهد حقوقی در دادگاه‌ها  استفاده می‌شود. سندهای رایج شامل سند مالکیت، قرارداد، گواهینامه، پاسپورت و شناسنامه هستند. ولی در حوزه ی ملکی سند به طور کلی به مدرکی گفته می شود که مالکیت هر شخص را نسبت به ملک ثبت شده در دفتر خانه نشان می دهد و ثابت می کند به جز کسی که نامش در آن قرار دارد کسی دیگر حقی در آن ملک ندارد. این سند های ملکی گاهی اوقات نقشی تعیین کننده برای یک عده داشته و آن وقتی است که شخصی در زندان می باشد و با نظر مقام قضایی، قرار وثیقه صادر می شود. اجاره سند به طور کلی به عملی می گویند که  خود زندانی یا اطرافیانش آن را انجام می دهند یعنی سند ملکی را در اختیار می گیرند و برای یکسال نزد مراجع قضایی به عنوان ضمانت بازگشت متهم یا زندانی به امانت می گذارند. با استفاده از اجاره سند، زندانی تا برگزاری جلسه رسیدگی، در خارج از زندان به سر می‌برد. سند های اجاره ای، علاوه بر آزادی موقت، برای مرخصی نیز صادر می شود.

 

اجاره وثیقه و اجاره سند

 

  • با توجه به اینکه مراجع قضایی اسنادی را به عنوان وثیقه می پذیرند که پایان کار داشته باشند و املاک قولنامه ای مورد پذیرش نیست، لذا ممکن است متهمین در معرفی سند جهت آزادی متهم یا زندانی با مشکل مواجه شوند. زیرا از یک طرف تعداد افرادی که سند رسمی دارند محدود است و از طرف دیگر به جز بستگان نسبی نزدیک، کمتر شخصی است که حاضر باشد برای شخص متهم سند بگذارد. به همین جهت برخی از افراد و مؤسسات، خدماتی را تحت عنوان اجاره وثیقه ارائه می دهند که خانواده متهم می تواند با مراجعه به این مؤسسات و افراد و انعقاد قراردادی تحت عنوان اجاره سند یا وثیقه، سند مورد نیاز خود را یافته و به مقام قضایی ارائه کنند. به این نوع قرارداد که بین سندگذار با شخص متهم یا یکی از بستگان وی منعقد می شود اجاره وثیقه یا اجاره سند گفته می شود.

 

 اجاره سند برای زندانی مالی در ایران:

 

اجاره سند برای زندانی مالی در ایران موضوعی است که در حال حاضر به عنوان یک روش قانونی برای مدیریت زندانیان مالی در کشور مطرح شده است. با استفاده از این روش، امکان اجاره دادن سند به زندانیان مالی وجود دارد که به آنها امکان بازگشت به زندگی می‌دهد.

زندانیان مالی، افرادی هستند که به دلیل ارتکاب جرایمی نظیر ارتشا، اختلاس و جرایم مالیاتی، محکوم به زندان شده‌اند. این افراد اگر خود یا بستگانشان توانایی ارائه سند نداشته باشند، می توانند به مؤسسات معتبری که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنند و با پرداخت حق الاجاره اعلامی، سند را برای مدت یکسال نزد مقام قضایی به وثیقه بگذارند.

مجموعه سند گذار با قریب به 17 سال سابقه در امر سندگذاری، آماده است تا سند مورد نیاز شما را تا مبلغ یکصد میلیارد تومان در اختیار قرار دهد.

 

 مزایای اجاره سند:

 

  1. کاهش بار مالی دولت: با اجاره دادن سند به زندانیان مالی، دولت می‌تواند از منابع خود در جای دیگری استفاده کند و نیازی به تامین هزینه‌های زندانیان ندارد. این مسئله باعث کاهش بار مالی دولت می‌شود.

 

  1. فرصت کار و جبران خسارت: برای زندانیان مالی، اجاره سند یک فرصت برای اثبات  توانایی خود به جامعه است. آنها می‌توانند مهارت‌ها و توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف به کار گیرند، کسب درآمد کنند و رضایت شاکیان خود را جلب نمایند.

 

  1. افزایش احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس: با اجاره سند، زندانیان مالی احساس ارزشمند بودن پیدا می‌کنند و اعتماد به نفسشان بالا می‌رود. این می‌تواند آنها را به سمت یک زندگی به دور از جرم هدایت کند. 

 

هزینه اجاره سند:

مبلغی که شما باید بابت اجاره سند خانه یا آپارتمان بپردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا اگر سند متعلق به تهران باشد، مبلغ اجاره یکساله آن نسبت به سایر شهر ها قیمت بالاتری خواهد داشت. کارشناسان مجموعه سند گذار لیستی از سند های شهرهای مختلف در اختیار دارند که با قیمت های کارشناسی شده به شما پیشنهاد خواهند داد. توجه داشته باشید افراد یا مؤسساتی که قیمت های کمتری به شما پیشنهاد می دهند به احتمال زیاد قصد کلاهبرداری دارند. لذا قبل از هرگونه واریز وجهی به صورت حضوری مراجعه نموده و از سوابق کاری آن ها مطلع شوید.

 

نتیجه گیری:

راحت ترین و مطمئن ترین روش برای تهیه سند برای آزادی زندانی مالی این است که در صورت مواجهه خود یا یکی از نزدیکان خود با این مسئله و نیاز به ارائه وثیقه به مرجع قضایی، در سریع ترین زمان ممکن به مجموعه سند گذار مراجعه و صفر تا صد کار را به ما بسپارید. مجموعه سند گذار در جهت یافتن وثیقه متناسب با شرایط شما، تمامی تلاش خود را می نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، با انجام تشریفات قانونی و قضایی تودیع سند انجام شود. اجاره سند یکساله بوده و از طریق مجموعه ما تضمین می گیرد. لازم به ذکر است تسویه حساب قرارداد اجاره سند در انتهای کار و هنگامی که سند ملکی مربوطه مورد تایید کارشناس قرار گرفت و در اداره ثبت بازداشت شد به صورت نقدی انجام می شود.

پیام بگذارید