سند اجاره ای برای زندانی

سند اجاره ای برای آزادی زندانی:

 

مواردی که در این مقاله به آن پرداخته می شود:

1- سند اجاره ای برای زندانی چیست؟
2-اجاره سند و قوانین مربوط به سند؟
3- سند اجاره‌ای در قانون مجازات اسلامی به چه صورت است؟
4- بهترین روش برای اجاره سند زندانی چه روشی است؟

ابتدا لازم است به تعریف سند اجاره‌ای بپردازیم. طبق ماده 1284 قانون مدنی “سند عبارت است از هر نوشته که در مقام دعوا یا دفاع، قابل استناد باشد”. طبق ماده 1285 شهادتنامه سند محسوب نمی‌شود و فقط اعتبار شهادت را خواهد داشت.

 

شرح مختصر قوانین اسناد 1286 تا  1290ق‌م: 

 

سند بر دو نوع است: سند عادی و رسمی. اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی تنظیم شده باشد، سند رسمی می‌باشد و سایر اسناد عادی است. سند در صورتی که مخالف قوانین نباشد معتبر است. اسناد رسمی درباره‌ی طرفین و وراث و قائم مقام آنها معتبر است و اعتبار آن نسبت به اشخاص ثالث در صورتی است که قانون تصریح کرده باشد.

تهیه سند اجاره‌ای برای زندانی

سند اجاره ای برای زندانی:

 

اجاره سند برای آزادی زندانی یا وثیقه اجاره ای یکی از موضوعاتی است که اخیراً در جامعه ما رواج پیدا کرده است. در حقیقت طبق قانون، وثیقه گذاری برای فرد متهم و زندانی به این خاطر است که  دادگاه یا دادسرا  این اطمینان برایش حاصل شود که زندانی فرار نمی کند. در صورت عدم بازگشت به بازداشتگاه و زندان، قانون میتواند از این وثیقه استفاده کرده و ضرر و زیان احتمالی را جبران نماید.
تیم‌سندگذار با حضور وکلای مجرب بدون محدودیت مبلغ، وثیقه مورد نیاز شما را تامین می‌کند.

میزان و نوع وثیقه براساس نظر مقام قضایی مشخص می‌شود. یکی از وثیقه‌هایی که معتبر و قابل قبول دادگاه است، سند رسمی اموال غیرمنقول مانند زمین و آپارتمان می‌باشد. خود فرد یا دیگری(شخص ثالث) می‌تواند با امانت قرار دادن سند در دادگاه، امکان آزاد شدن متهم را فراهم آورد.

در قانون، اجاره کردن سند نداریم. درواقع این یک قرارداد برساس ماده10 قانون مدنی است که طرفین قرارداد تعهداتی را برعهده خویش قرار می‌دهند و ملتزم به رعایت آن هستند. به بیان ساده تر اشخاصی که سند لازم برای وثیقه را دارا هستند در قبال دریافت هزینه‌ای، آن را در اختیار افرادی که به وثیقه نیاز دارند قرار می‌دهند.

 

اجاره سند برای زندانی چه کاربردی هایی دارد؟

 

زندانیانی که محکومیت خود را سپری می‌کنند، تحت شرایطی به آنان مرخصی داده می‌شود. یکی از این شرایط  صدور قرار وثیقه توسط بازپرس برای زندانی واجد شرایط قانونی است. متهم با ارائه وثیقه می‌تواند از این آزادی موقتی استفاده نماید. اینجاست که اگر فرد زندانی سند ملکی نداشته باشد می‌تواند از سند اجاره‌ای استفاده کند.

حال این سوال مطرح است که:
از کجا سند تهیه کنم؟
به کدام مرکز مراجعه کنم؟
به آگهی‌های دیوار اعتماد کنم؟ برای پاسخ به این پرسش، مقاله‌ی اجاره سند برای زندانی از دیوار یا سندگذار را مطالعه کنید.

 

شرایط اجاره سند برای زندانی چیست؟

 

1- درخواست کننده باید چک و سفته ای که از او خواسته می شود به عنوان ضمانت ارائه دهد.

2- ضامنین باید کسب و کار معتبر همراه جواز کسب داشته باشند ، و یا باید کارمند یا بازنشسته باشد و  فیش حقوقی خود را ارائه دهد.

3- هویت افراد درخواست کننده و ضامن لازم است از قبل معین گردد.

4- لازم است که محل سکونت دقیق اقوام متهم یا زندانی مشخص شود.

6- غالباً اسنادی که از این قبیل هستند در مرحله اول تنها برای یک سال اجاره می شوند اما بر اساس نیاز متهم، با رضایت صاحب سند قابل تمدید هم می باشد.

 

آیا اجاره سند برای زندانی قانونی است؟

 

در پاسخ باید گفت که با توجه به ماده 2 قانون مجازات اسلامی، هر فعلی که قانون نسبت به آن سکوت کرده باشد، جرم محسوب نمی شود. لذا با توجه به سکوت قانون در این مورد یعنی اجاره سند برای زندانی را نمی توان خلاف قانون به حساب آورد. از طرفی قانون ایران، قراردادهای خصوصی میان افراد را تا جایی که مخل نظم و عفت عمومی یا اخلاق حسنه نباشند، محترم می شمارد.

توصیه می کنیم با مشورت مشاورین ما در تیم باتجربه ای که از وکلای بسیار کارآزموده برخوردار است سطح دانش خود را بالا برده تا سریع تر و بهتر مسائلی که درگیر آن هستید را مدیریت کنید.

 

وثیقه اجاره ای آنلاین نزد مجموعه ما چیست؟

 

اجاره سند آنلاین فرصتی است که شما هموطنان بتوانید با استفاده از آن در وقت خود صرفه جویی کنید و مشکل خود را در کوتاهترین زمان ممکن با ما در میان بگذارید.

ما به راحتی شما در تمام مراحل سند گذاری اندیشیده ایم و سامانه وثیقه اجاره ای آنلاین را ایجاد کرده ایم و در خصوص  وثیقه اجاره ای آنلاین مشاوره های لازم را به شما می دهیم تا بخشی از کار شما زودتر انجام شده و الباقی کار را با حضور در دفتر ما شروع کرده و با سند اجاره ای ما راهی فوری برای رهایی عزیزان خود پیدا کنید.

وثیقه اجاره ای آنلاین را می توانید در بهترین ترین زمان، به دور از ترافیک، با کمترین هزینه و بهترین قیمت از طریق صفحه اینترنتی مجموعه سند گذار جستجو کنید. همکاران ما آماده اند تا با ارتباط و بیان دوستانه در تمامی مراحل سند گذاری برای اجاره سند آنلاین شما را یاری کنند.

 

اهمیت اجاره سند برای آزادی زندانی در جامعه:

 

امروزه اجاره سند برای زندانی در جامعه ما، از چند جنبه مورد توجه واقع شده است. قیمت املاک و زمین ها به حدی افزایش پیدا کرده است که انتظار زیادی نمیتوان داشت که بسیاری از مردم دارایی این چنینی نزد خود داشته باشند. همچنین امروزه کمتر کسی پیدا می شود که سند ملکی برای خود داشته باشد و یا سند او در رهن بانک ها و مراکز دیگر نباشد.

بنابراین به نظر می رسد اجاره سند برای زندانی در جامعه امروزی به عنوان یک نیاز واقعی محسوب می شود که موجب می شود افراد نیازمند به سند اهمیت آن را درک کنند. در حقیقت اجاره سند برای زندانی این اجازه را به افراد کمتر برخوردار جامعه نیز می دهد که از حقوق یکسان قانونی در جامعه برخوردار باشند و این مسئله مهمی است که جایگاه اجاره سند برای زندانی را در کشورمان نشان می دهد.

عامل حائز اهمیت دیگر زمان است. یعنی اجاره سند برای زندانی این امکان را به شما می دهد که در کوتاهترین  زمان، سند مورد نیازتان را تهیه و به دادگاه تسلیم نمایید. پس در مدت زمان کمتر می توانید به اهدافی که دارید برسید و یک زندانی را از بند آزاد کنید و یا با اجاره کردن سند در زمان بسیار کوتاهی مانع از زندانی شدن کسی شوید. این موارد از مهمترین مسائلی است که موجب شده است اجاره سند برای زندانی به عنوان یک نیاز واقعی در جامعه شناخته شود.

 

نتیجه گیری:

 

همه افراد جامعه در صورت نیاز به سند و وثیقه می‌توانند به دفاتر معتبر اجاره سند مراجعه کرده و زندانی خود را در عرض چند روز آزاد کنند. همچنین باید توجه داشت که سند اجاره ای موضوعی است که  امکان دارد هر کسی به آن نیاز پیدا کند، پس روند تهیه و استفاده از آن نیاز به دانش کافی دارد. داشتن اطلاعات حقوقی قبل از هر گونه اقدامی در دادگاه ها و مشورت با مشاورین باتجربه در زمینه حقوقی و قضایی بسیار مهم و حیاتی است که اگر کسی به آن اهمیت ندهد قطعاً  به منافع خود و خانواده اش آسیب جدی وارد خواهد کرد و هم زمان را از دست خواهد داد و هم متحمل هزینه هایی خواهد شد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که حتماً با کارشناسان و مشاوران باتجربه مجموعه ما مشورت نمایید تا بهترین سند را با کمترین هزینه به شما معرفی نماییم.

5 نظرات

پیام بگذارید