تهیه سند برای زندانی

تهیه سند برای زندانی

مقدمه :


با سلام خدمت تمامی عزیزانی که این مقاله رو مطالعه میکنند ، خرسندیم که بار دیگر با مقاله دیگر راجع به تهیه سند برای آزادی زندانی با شما هستیم .

خانواده های زیادی هستند که زندانی چه با جرایم عمدی و چه غیر عمد دارند و آزادی و مرخصی زندانی آنها مشروط بر بازداشت سند نزد دادگاه و دادسرا است .

اما از آنجایی که برخی خانواده ها از داشتن سند ملکی و شش دانگ محروم هستند ، دغدغه آنها در آزاد سازی زندانی خویش چند برابر است .

اما خوشبختانه با یاری خدا و سند گذاران این مشکل حل شده و میتوان سند اجاره نمود و زندانی خود را آزاد کرد.

اما هر سند و هر فردی قابل اعتماد نیست و حتما سند گذاران باید دارای دفاتر حقوقی و موسسات و با مکانی ثابت باشند تا بهتر بتوان به آنان اعتماد نمود ، و با دلال های سند ارتباطی برقرار نکرد.

 

تهیه سند برای زندانی یکی از خدمات موسسه حقوقی سندگذار است که با بیش از 17 سال تجربه آن را به متقاضیان محترم ارئه می‌دهد ، اجاره سند کاملا قانونی و شرعی است و با عقد قرارداد رسمی و تحت اشراف وکلا و کارشناسان حقوقی دادگستری با بهترین قیمت آماده تودیع ( سپردن ) است. در مقاله تهیه سند برای زندانی با این موضوع بیشتر آشنا شده و می توانید به راحتی و بی دردسر بهترین تصمیم را بگیرید.

 

شخصی که در اتهام قرار گرفته و برای او پرونده قضایی تشکیل می گردد دادسرا به عنوان نهاد مسئول، کار تعقیب و تحقیق را در دستور کار قرار داده و اقدامات قضایی خود را شروع می کند. در بعضی از پرونده های خاص همانند جرایم درجه 7 و 8 و یا جرایم منافی عفت دادگاه وارد تحقیقات شده و به قائم مقامی از دادسرا اقدامات اولیه را انجام می دهد و کار تحقیقات را آغاز می نماید. در هر صورت چه دادسرا و چه دادگاه وارد تحقیقات اولیه شود، در جلسه اول رسیدگی مقام قضایی به منظور تضمین حضور متهم و جلوگیری از فرار یا مخفی شدن متهم قطعاً قرار تأمین کیفری صادر می نماید. هدف از صدور قرار تأمین کیفری اطمینان خاطر مرجع قضایی برای حضور در جلسات و مراحل رسیدگی است. اولین چیزی که شخص مشتکی عنه یا متهم در جلسه اول رسیدگی در دادسرا یا دادگاه به آن نیازمند است وثیقه مورد تأیید مرجع قضایی است تا با ارائه آن بتواند از صدور قرار بازداشت جلوگیری شود و پای فرد متهم به زندان باز نشود. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که خود یا یکی از آشنایان و بستگان شما با این مشکل مواجه شده و نیازمند سند می باشید در این مقاله با ما همراه شوید.

 

قرار تأمین کیفری چیست؟

 

طبق قانون آیین دادرسی کیفری دادسرا و دادگاه پس از تفهیم اتهام وظیفه دارد با صدور یکی از قرارهای تأمین کیفری، زمینه ای را فراهم نماید که در صورت نیاز به حضور مجدد متهم در مراحل رسیدگی، به او دسترسی راحت وجود داشته باشد و به محض احضار در مرجع رسیدگی حاضر شود.

ماده 217 قانون آیین دادرسی کیفری اذعان داشته به منظور دسترسي به متهم و حضور به موقع او، جلوگيری از فرار يا مخفی شدن او و تضمين حقوق بزه ديده براي جبران ضرر و زيان او، بازپرس پس از تفهيم اتهام و تحقيق لازم، در صورت وجود دلايل كافی، يكی از قرارهای تأمين زير را صادر میكند:

 

1–  التزام به حضور با قول شرف.

2التزام به حضور با تعيين وجه التزام.

3التزام به عدم خروج از حوزه قضائی با تعيين وجه التزام.

4التزام به معرفی نوبه‏ ای خود به صورت هفتگی يا ماهانه به مرجع قضائی يا انتظامی با تعيين وجه التزام.

5التزام مستخدمان رسمی كشوری يا نيروهای مسلح به حضور با تعيين وجه التزام، با موافقت متهم و پس از اخذ تعهد پرداخت از محل حقوق آنان از سوی سازمان مربوط.

6التزام به عدم خروج از منزل يا محل اقامت تعيين شده با موافقت متهم با تعيين وجه التزام از طريق نظارت با تجهيزات الكترونيكی يا بدون نظارت با اين تجهيزات.

7اخذ كفيل با تعيين وجه الكفاله .

8اخذ وثيقه اعم از وجه نقد، ضمانت‏ نامه بانكی، مال منقول يا غير منقول.

9بازداشت موقت با رعايت شرايط مقرر قانونی.

انواع قرارهای تامین کیفری که به شرح فوق می باشد به ترتیب شدت و ضعف بوده و با بند (الف) که خفیف ترین آن میباشد شروع میشود و به بند (د) که شدیدترین آن است ختم می گردد. دو قرار تأمین کیفری که در اکثریت پرونده ها صادر می شود و بیشتر مورد استفاده مرجع قضایی قرار میگیرد بند های (ح) و (خ) میباشد. یعنی قرارهای کفالت و وثیقه. در ادامه قصد داریم شما را با قرار تأمین کیفری تودیع وثیقه که بیشترین کاربرد را دارد آشنا کنیم.

 

قرار اخذ وثیقه چیست ؟

 

قرار اخذ وثیقه نیازمند تودیع وجه نقد، ضمانت نامه بانکی، اموال منقول و غیرمنقول می باشد. وجه نقد لازم است در حساب دادگستری به صورت کامل واریز و تودیع شود. ضمانت نامه بانکی سندی است که توسط بانک صادر می شود و صدور آن مشروط به ارائه تضمین هایی به بانک میباشد. اما در تودیع ( سپردن ) مال غیرمنقول که میتوان آن را راحت ترین نوع تودیع وثیقه توسط متهم دانست ، به این صورت است که فرد متهم با معرفی مال غیرمنقول همانند زمین، خانه و مغازه و که ارزش آن به میزان قرار صادره میباشد به مرجع قضایی معرفی می نماید و با استعلام ارزش ملک از کارشناس رسمی دادگستری و مکاتبه با سازمان ثبت اسناد و املاک این ملک توقیف شده و پس از آن با صدور قرار قبولی وثیقه فرد از بازداشت رهایی پیدا خواهد کرد. خوبیِ تودیع مال غیرمنقول این است که میتوان با کمترین هزینه و بدون توقیف فیزیکی مال معرفی شده فرد از زندان رهایی پیدا می کند و از طرفی برای مرجع قضایی هم بهترین وثیقه خواهد بود تا در صورت فرار یا مخفی شدن متهم و عدم دسترسی به او بتوان با فروش مال غیرمنقول نسبت به جبران ضرر و زیان وارده به بزه دیده و یا مبلغ دیه اقدام نماید.

 

آیا کلانتری حق گرفتن وثیقه دارد؟

در پاسخ باید گفت که خیر ، مطابق با ماده 41 قانون آیین دادرسی کیفری ضابطان دادگستری اختيار اخذ تأمين از متهم را ندارند و مقامات قضائی نيز نمی توانند اخذ تأمين را به آنان محول كنند. در هر صورت هرگاه اخذ تأمين از متهم ضرورت داشته باشد، تنها توسط مقام قضائی طبق مقررات اين قانون اقدام میشود. بنابراین ضابطین دادگستری که مأمورین انتظامی هستند به هیچ عنوان حق گرفتن وثیقه از متهم را نداشته و حتی مرجع قضایی هم حق ندارد اخذ تأمین را به مأمورین کلانتری محول کند. اخذ تأمین کیفری که کفالت و وثیقه جزو مهم ترین آنها می باشد به صورت اختصاصی در حوزه اختیارات مرجع قضایی بوده و هیچ مأمور و ضابطی اختیار چنین اقدامی را نخواهد داشت.

 

تهیه سند برای آزادی زندانی :

 

چنانچه در دادسرا یا دادگاه قرار تودیع وثیقه صادر گردد و مرجع قضایی از متهم بخواهد که مال غیرمنقول ( مثل خانه و زمین ) معرفی کند متهم یا باید شخصاً یا توسط شخص دیگر به عنوان سندگذار مال غیرمنقولی را بازداشت و تحویل دادسرا نماید. اگر متهم یا زندانی بتواند مالی را معرفی نماید که از بازداشت یا زندان رهایی خواهد یافت، اما در صورت عجز از تودیع وثیقه بازداشت خواهد شد. تهیه سند برای زندانی زمانی اهمیت خواهد یافت که متهم یا زندانی ، ملکی شخصی که دارای سند باشد نداشته و فردی هم حاضر به تودیع سند او نشود. مقصود از تهیه سند برای زندانی این است که برخی از موسسات و نهادها خدمتی را تحت عنوان تهیه سند برای زندانی انجام می دهند و برای متهمین و زندانیانی که قادر به ارائه سند ملکی نزد مرجع قضایی نیستند سند ملکی تودیع می نمایند. این اقدام سندگذار به سند اجاره ای معروف شده است و هرچند تابع قوانین و مقررات عقد اجاره نمی باشد اما تحت عنوان سند اجاره ای از آن یاد می شود.

تهیه سند برای زندانی
تهیه سند برای زندانی


 

تهیه سند برای زندانی در تهران:

اگر نیازمند تهیه سند برای زندانی دادسرا و دادگاه هستید و دادگاه و یا مرجع رسیدگی کننده به اتهام در حوزه قضایی تهران قرار دارد تیم ما به عنوان مرجعی تخصصی در تهیه وثیقه برای زندانی با قریب به 17 سال سابقه کار در حوزه سند گذاری این امکان را برای شما فراهم نموده است که در سریع ترین زمان از طریق ارتباط سراسری با سندگذاران در سرتاسر کشور سند ملکی را به عنوان سند اجاره ای برای مرجع رسیدگی کننده تهیه و تودیع نماید و شرایط و تسهیلاتی را برای تودیع وثیقه فراهم آورد. این خدمت به شما کمک خواهد کرد که از بازداشت جلوگیری به عمل آید و فرد متهم بتواند آسوده خاطر تا زمان صدور رأی قطعی از سوی دادگاه به زندگی و کار و اشتغال خود بپردازد. هدف از این اقدام این است که هم از خانواده ها به عنوان قشری آسیب پذیر حمایت شود و هم برای متهم نیز شرایطی فراهم شود تا بتواند با آزادی رفت و آمد خود دلیل و مدارکی برای دفاع فراهم آورد و یا اینکه با جبران خسارت زیان دیده از جرم بتواند زمینه رضایت او را ایجاد نماید.

آزادی زندانی شما در استان تهران با حداکثر 24 ساعت کاری انجام میشود و در شهرستان ها در 48 ساعت کاری .

تهیه سند برای آزادی و مرخصی زندانی در دادگاه :

 

چنانچه فرد مجرم در دادگاه به مدت زمانی حبس محکوم شده و در حال سپری نمودن زندان خود باشد، در اکثر جرایم این امکان وجود دارد که فرد بتواند به صورت ماهیانه چند روز ماه را از مرخصی استفاده نماید. مطابق با ماده  ( 520 قانون آیین دادرسی کیفری ) متهمان می توانند در صورت رعايت ضوابط و مقررات زندان و مشاركت در برنامه های اصلاحی و تربيتی و كسب امتيازات لازم پس از سپردن تأمين مناسب، ماهانه حداكثر 3 روز از مرخصی برخوردار شوند. در موارد بيماری حاد يا فوت بستگان نسبی و سببی درجه يک از طبقه اول يا همسر و يا ازدواج فرزندان، زندانی ميتواند به تشخيص دادستان حداكثر تا 5 روز از مرخصی استفاده نمايد . بنابراین همانطور که در این ماده ذکر گردیده است فرد محکوم به حبس برای اینکه بتواند از تسهیلات مرخصی استفاده نماید نیازمند سپردن تأمین مناسب میباشد. این تأمین حسب نوع جرم و میزان مجازات حبس معرفی کفیل یا تودیع وثیقه خواهد بود. سند اجاره ای برای فرد محکوم این مزیت را خواهد داشت که در مدت زمان حبس بتواند از شرایط مرخصی استفاده نماید و ماهانه حداکثر سه روز را در کنار خانواده خود سپری نماید. تهیه سند اجاره ای برای زندانی هم همانند تهیه سند برای متهم خدمت دیگری است که بنیاد ما برای شما فراهم نموده است. تهیه وثیقه اجاره ای برای زندانی یا با هدف اعطای مرخصی به او صورت می گیرد یا استفاده از برخی تسهیلات قانونی همچون نظام نيمه آزادی و آزادی تحت نظارت سامانه‏ های الكترونيكی که در هر صورت این خدمت توسط تیم ما برای شما وجود خواهد داشت.

تهیه سند برای زندانی
تهیه سند برای زندانی


برای تهیه سند اجاره ای برای زندانی چه اقداماتی لازم است؟

 

در صورت تهیه وثیقه و سند اجاره ای برای زندانی در وهله اول نیاز به این است که پرونده در دادسرا یا دادگاه قابلیت سپردن سند را داشته باشد، چرا که در برخی از پرونده های کیفری به دلیل سنگین بودن جرم یا مقررات قانونی امکان دارد تودیع سند فراهم نباشد. چنانچه نیازمند سند اجاره ای می باشید مراحل زیر را انجام دهید:

 

1تماس با دفتر موسسه : شما با تماس با موسسه سند گذاران ما توسط مشاوران و کارشناسان حقوقی و با تجربه ی موسسه راهنمایی می شوید.

 

2مراجعه حضوری جهت عقد قرارداد: برای اجاره کردن سند لازم است بعد از مذاکرات اولیه، دوستان، آشنایان، بستگان یا خانواده ی زندانی در دفتر حضور یابند و یا نماینده ای از خود برای انعقاد قرارداد اجاره ی سند به دفتر بفرستند.

تهیه سند برای زندانی

3شروع انجام تشریفات قانونی و قضایی : بعد از عقد قرارداد، با سندگذار هماهنگی های لازم صورت میگیرد، سندگذار برای ضمانت متهم یا مجرم در دادسرا و دادگاه حضور می یابد و درخواست کتبی خود مبنی بر ضمانت کردن متهم یا مجرم را ارائه میدهد، مرجع رسیدگی کننده بعد از رویت سند ملکی، قرار قبولی وثیقه را صادر می نماید و در این مرحله به منظور تعیین ارزش ملک، موضوع را به کارشناس مربوطه ارجاع می دهد که ملک را بازدید و قیمت آن را تعیین نماید.

 

4اخذ ضمانت از خانواده متهم : در صورتی که ملک توسط کارشناس تعیین شود و مورد کارشناسی قرار بگیرد، خانواده ی او باید ضمانت های خود را که چک و سفته به میزان قرار وثیقه می باشد جهت اجاره سند برای دادسرا و دادگاه ارائه دهند.

 

5و در آخر آزادی متهم یا زندانی:

بعد از ارائه ضمانت توسط خانواده زندانی و نهایی شدن روند اقدامات، اداره ثبت اسناد ملک مورد نظر توقیف می گردد و نامه بازداشت ملک به شعبه ی دادسرا و دادگاه ارجاع میگردد و مرجع رسیدگی کننده دستور بازداشت ملک را میدهد. در این مرحله زندانی به دستور مرجع رسیدگی آزاد می شود و هزینه اجاره سند می بایست به صورت  یک جا و کامل تسویه گردد.

یکی از حُسن های تیم سند گذاران ما این است که اول تمامی مراحل اجاره سند انجام می شود و در آخر هزینه حق و الزحمه را پرداخت خواهید کرد ، تضمین و کیفیت کار از این بیشتر را در کجا میتوانید تجربه کنید؟

نتیجه :

و در آخر باید بگوییم که اجاره سند برای آزادی و مرخصی زندانی کاملا قانونی است و هیچ منافاتی با قانون و مقررات جمهوری اسلامی ندارد ، و خانواده های متهمین با اجاره نمودن سند و بازداشت آن نزد دادگاه می‌توانند زندانی خود را به آغوش گرم خانواده بر گردانند .

اجاره های سند هم ماهانه و هم سالانه است ، و از بازه زمانی هم مشکلی و نگرانی ندارد.

اگر دنبال اسناد معتبر و کارشناسی شده توسط مقام قضایی میگردید حتما با مشاورین خِبره ما تماس بگیرید تا از مشاوره و اجاره سند ما بهره مند شوید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

4 نظرات

 • اجاره سند آنلاین - اجاره وثیقه آنلاین

  دسامبر 18, 2023 - 5:52 ب.ظ

  […] می شود : ولی با وجود دفاتر ما در سراسر ایران من جمله اجاره سند آنلاین برای زندانی در سریع ترین زمان  به وقوع می پیوندد و همکاران ما نمی […]

 • ftm

  دسامبر 30, 2023 - 1:26 ب.ظ

  سلام..برای مرخصی زندانی ۸۰۰ تومن سند نیاز دارم برای شهرستان..موجود دارید؟

 • کامران

  دسامبر 30, 2023 - 7:07 ب.ظ

  سلام. یکی از آشنایان ما 15 سال زندان براش بریدند. میتونیم براش سند بزاریم بیاد مرخصی؟ هزینه اش چقدر میشه؟

 • سید جواد

  دسامبر 30, 2023 - 7:57 ب.ظ

  سند روستایی هم برای آزادی زندانی قبول می کنن یا باید سند اجاره کنیم؟

پیام بگذارید