اجاره سند برای زندانی در کرج

اجاره سند برای زندانی در کرج یکی از راه‌حل‌های رایج برای پرونده‌هایی است که قرار وثیقه آن‌ها صادر شده است اما شخص زندانی یا خانواده آن امکان ارائه سند به دادگاه را ندارند. برای اجاره سند، بهتر است به وکلا یا موسسات حقوقی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مراجعه شود. اگر به دنبال اجاره سند برای زندانی هستید این مطلب می‌تواند به شما در این زمینه و نکاتی که باید درنظر داشته باشید، کمک کند.

اجاره سند برای وثیقه

در برخی از پرونده‌ها، این امکان وجود دارد که متهم بتواند از وثیقه برای آزادی یا مرخصی استفاده کند. همچنین، در صورتی که شخص به دادگاه احضار شود، تا زمانی که تحقیق و بررسی به طور کامل صورت گیرد، فرد به عنوان متهم آن پرونده شناخته می‌شود. در این مدت بر اساس شرایط پرونده شخص می‌تواند با ارائه سند معتبر به عنوان وثیقه به صورت موقت، آزاد شود.

وثیقه مذکور در واقع ضمانتی برای بازگشت شخص متهم به زندان یا مرجع قانونی است و اگر شخص برنگردد سند ضبط می‌شود. همچنین در مواردی که فرد بی‌گناه است، اما مدارکی برای اثبات بی‌گناهی خود ندارد، با ارائه وثیقه به دادگاه، می‌تواند برای تبرئه کردن خود زمان بیشتری داشته باشد و اجاره سند برای زندانی در کرج یک راه حل عملی برای این افراد است.

میزان وثیقه باتوجه به شرایط پرونده و نظر قاضی مشخص می‌شود. اما در بیشتر موارد فرد سندی برای وثیقه ندارد، در این صورت اجاره سند مطرح می‌شود.

اجاره وثیقه برای زندانی کرج

سند اجاره ای چیست؟

موسسه‌ها و افرادی وجود دارند که در ازای اخذ مبلغی به عنوان اجاره، سند مورد نظر را به فرد متقاضی اجاره می‌دهند. در حقیقت با اجاره سند، این امکان برای افراد فراهم است که برای مواردی مثل مرخصی از زندان، خروج از کشور، آزادی و … اقدام کنند. اجاره سند برای دادگاه ویژه روحانیت

قیمت اجاره سند برای وثیقه زندانی کرج نیز به نسبت پرونده، میزان وثیقه و مدت زمان تعیین شده برای آن و همچنین توافق طرفین متفاوت است. قیمت سند ملک و اتومبیل نیز با هم متفاوت است. اما نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن اعلام کرد و هر یک از موسسات یا وکلا با درنظرگرفتن موارد بالا، نرخ اسناد خود را هنگام اجاره سند برای زندانی در کرج تعیین می‌کنند.

موقع اجاره سند برای وثیقه زندانی در کرج، حتما به اصالت و اعتبار آن دقت کنید. افراد سودجوی زیادی وجود دارند که با سوءاستفاده از شرایط خاص افراد اقدام به کلاه‌برداری و اجاره سند قلابی می‌کنند و این می‌تواند برای شما عواقب زیادی را به دنبال داشته باشد. به‌خصوص اینکه تحویل سند تقلبی به دادگاه پیگرد قانونی دارد. بنابراین سعی کنید به وکلا و موسسات معتبر برای این کار مراجعه کنید.

سند برای زندانی در کرج

سند اجاره ای برای زندانی در کرج می‌تواند مال منقول مانند خودرو یا غیر منقول مانند ملک باشد. بسته به نوع دادگاه نیز شرایط کمی متفاوت است. برای مثال در دادگاه انقلاب نسبت به دادگاه‌های عمومی سخت‌گیری بیشتری صورت می‌گیرد. اجاره سند در شهر ری

سند ملک نیز می‌تواند شش دانگ، سه دانگ و سهمی باشد. اما ارزش آن باید با وثیقه‌ای که دادگاه درنظر گرفته است برابر یا بیشتر باشد. ملک نیز می‌تواند مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی، زراعی و خدماتی باشد.

تامین وثیقه زندانی کرج

اجاره سند از منظر قانون

اگر اجاره ی سند برای وثیقه زندانی در کرج، به نیت کمک به فرار او باشد و این امر برای دادگاه ثابت شود، به موجب ماده 553 قانون مجازات اسلامی، محکوم به مشارکت در فرار زندانی می‌شود. بنابراین، تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

اما اگر اجاره سند برای زندانی در کرج، به نیت کمک به او در آزادی موقت یا مرخصی باشد، از نظر قانونی ایرادی ندارد. طی قراردادی بین اجاره دهنده و شخص زندانی یا خانواده‌اش، سند اجاره داده می‌شود و بعد از مرخصی یا تعیین تکلیف قطعی دادگاه، سند مذکور آزاد می‌شود. عدم پایبندی یکی از طرفین به مفاد قرارداد نیز از نظر قانونی قابل پیگیری است. ‌

سند اجاره ای برای زندانی

قاضی می‌تواند برای زندانی قرار وثیقه را صادر کند. تا بتواند بدون بازداشت فرد پرونده را تکمیل کند. در این نوع قرار باید خود مال یا سند مالکیت آن به دادگاه ارائه شود. اگر شخص زندان باشد و با استفاده از وثیقه مرخصی بگیرد، باید هر زمان که مراجع قضایی او را احضار کردند، مراجعه کند. کسب درآمد از طریق سند

این وثیقه که ممکن است به شکل اجاره سند برای زندانی در کرج باشد، می تواند در اشکال دیگری همچون پرداخت نقدی، ضمانت بانکی و مال منقول یا غیر منقول باشد که معمولا مال غیر منقول از سوی دادسرا درنظر گرفته می‌شود.

درواقع شخص باید به ‌ازای مبلغی که دادگاه تعیین می‌کند، وثیقه را به ‌صورت وجه نقد یا سند به دادگاه تحویل دهد. اگر سندی معادل با قرار تعیین شده را ندارد، می‌تواند اقدام به اجاره سند برای زندانی در کرج کند. در صورتی که بعد از پایان زمان تعیین شده زندانی به مراجع قضایی مراجعه نکرد مسئولیت آن با شخص وثیقه‌گذار است.

اگر شخص وثیقه‌گذار خود زندانی باشد، بلافاصله مال وی ضبط می‌شود. اما اگر سند اجاره‌ای باشد به صاحب سند برای تحویل فرد زندانی، اخطار داده خواهد شد و اگر طی بیست روز نتوانست فرد را تحویل دهد وثیقه ضبط می‌شود. بنابراین، زمان اجاره سند تمهیداتی را برای این مواقع در نظر می‌گیرند.

اجاره کردن سند برای زندانی در کرج

نکات مهم در مورد اجاره سند کرج

در قراردادی که برای سند اجاره ای کرج تنظیم می‌کنید باید مواردی را درنظر بگیرید از جمله اینکه:

  • مبلغ اجاره با توجه ارزش سند، مدت اجاره و …. بستگی دارد اما این قیمت باید در قرارداد مشخص شود.
  • مدت زمان اجاره با توجه به توافق طرفین مشخص شود.
  • دو طرف می‌تواند مبلغی را برای وجه التزام درنظر بگیرند.
  • زمانی که یکی از طرفین به تعهدات خود و شرایط قرارداد عمل نکرد، فرد مقابل می‌تواند وجه التزام را به عنوان خسارت دریافت کند.
  • طرفین باید سند را امضا کنند و هر کدام یک نسخه از آن داشته باشند.

جمع‌بندی

در این مطلب، به طور مفصل به اجاره سند برای زندانی در کرج پرداختیم. اجاره سند برای زمانی که قرار وثیقه صادر شده اما سندی را برای معرفی ندارید، یک راه حل مناسب است. می‌توانید به موسسات یا وکلایی مراجعه کنید که خدمات اجاره سند را ارائه می‌دهند و با تنظیم قرارداد سند مورد نیاز را اجاره کنید. برای این منظور می‌توانید به موسسه حقوقی سندگذار مراجعه کنید.

هزینه اجاره سند نیز به موارد متعددی از جمله ارزش سند، مدت اجاره و توافق طرفین بستگی دارد و نرخ مشخصی را نمی‌توان برای آن اعلام کرد. برای اطلاع دقیق‌تر می‌توانید با شماره‌های 02126744460 –    09331486294 تماس حاصل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پیام بگذارید