آگهی سند اجاره ای

 

آگهی سند اجاره ای

 

مقدمه:

 

آیا می دانستید از سند ملکی که متعلق به خانه و یا مغازه تان می باشد چه استفاده هایی می توانید ببرید؟ اغلب ما یک سند ملکی را در منزل نگاه داشته و با دقت از آن مراقبت به عمل می آوریم، اما باید بدانید که سند ملکی منزل یا مغازه ی خود را می توانید اجاره بدهید، چرا؟ زیرا افرادی هستند که به سند شما احتیاج دارند و در ازای دریافت مبلغی معین و همچنین برای مدت زمانی مشخص، سند شما را اجاره می نمایند. همچنین سند ملکی، مزایای دیگری نیز دارد و شما می توانید برای دریافت وام از بانک ها و یا همینطور سپردن وثیقه به دادگاه و مراجع قضایی از آن استفاده نمایید.

به عبارت ساده تر، سند ملکی به صورت اجاره در دسترس افرادی قرار می گیرد که به آن احتیاج دارند.

این سند در موارد مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد از جمله: دادگاه و دادسرا، گمرک ، بانک بورسیه، سرمایه ی آزاد و

در مقاله ی پیش رو می خواهیم با شما در مورد آگهی سند اجاره ای صحبت کنیم. ما را همراهی بفرمایید تا اطلاعات جالب توجهی در این مورد به شما ارائه دهیم:

 

 

سند ملکی چیست؟

 

در اینجا در مورد سند ملکی با شما صحبت خواهیم کرد که اصولا سند ملکی چیست و چگونه می باشد؟

اغلب ما سند ملکی را از نزدیک دیده ایم. دفتر چه ای منگوله دار که از سوی اداره ی ثبت اسناد و املاک کشور،  برای کلیه ی اموال یک فرد چه منقول و چه غیر منقول صادر می گردد.

به عبارت بهتر، سند، نوشته ای است که در هنگام دعوا و یا دفاع،  از آن استفاده کرده و نقش مهمی برای دفاع از شخص،  در دادگاه ایفا می نماید.

مهم ترین وسیله و مکانیزم دفاعی که در دادگاه مورد استناد قرار می گیرد سند است و یکی از انواع سند، سند ملکی می باشد که شخص توسط آن می تواند اموال منقول و غیر منقول خود را مورد وثیقه قرار دهد. همچنین سندها انواع مختلفی دارند که در انواع معاملات و نیز بر اساس شرایط و نیازهای افراد،  از آنها استفاده می گردد.

 اموال شخص، ممکن است موارد متعددی را شامل گردد از جمله زمین، خانه و املاک تجاری،  که تمام آنها سندی خاص خود رادارند.

 

 سند اجاره ای چیست؟

 افراد زیادی هستند که برای انجام کارهای مختلف خود؛ از جمله گرفتن وام و یا ارائه ی وثیقه به مراجع قضایی، نیاز مبرمی به سند دارند و از آنجا که خود فاقد سند می باشند، بایستی از افرادی که مایلند، سندی را اجاره کرده و کارشان را به انجام رسانند.

 در این مورد می توان مثالی زد؛ ممکن است برای فردی قرار وثیقه صادر شده باشد و اگر آن فرد نتواند در مهلت مقرر ، سند معتبری را به مراجع قضایی ارائه دهد به بازداشتگاه فرستاده شده و دچار مشکلاتی خواهد شد.

همچنین می توان شخصی را مثال زد که برای گرفتن وام از بانک به سند نیاز دارد و ممکن است به دلیل نداشتن سند،  موفق به دریافت وام نگردد. به همین دلیل در

پاسخ به این سوال که سند اجاره ای چیست باید پاسخ دهیم برخی افراد و موسسات در ازای دریافت مبالغی، می توانند اسنادی را برای زمانی مشخص به متقاضیان اجاره دهند که اصطلاحا در عرف به آن ، سند اجاره ای می گویند.

 

انواع سند

 

سند ملکی، انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

سند ملکی منگوله دار

سند ملکی تک برگ

سند ملکی عرصه و اعیان

سند ملکی وفقی

سند ملکی المثنی

سند ورثه ای

سند وکالتی

سند ملکی تفکیکی

سند ملکی معارض

سند بنچاق

سند ملکی شورایی

سند ملکی رهنی

بدیهی است که برای اطلاع از کاربرد هر کدام از این سند ها می توانید به سایت های معتبر اینترنتی و یا کتب تخصصی در این مورد، مراجعه نمایید.

 

آگهی سند اجاره ای

 

به زبان ساده می توان گفت هنگامی که فردی نیاز به سندملکی داشته و چنین سندی را در اختیار نداشته باشد اقدام به اجاره ی سند ملکی از صاحب سند می کند ؛ البته سندی که شش دانگ و تک برگ باشد.

 طبعا اگر کسی اطلاعات کافی در این مورد نداشته باشد ممکن است برای تهیه ی سند،  به سراغ آگهی های موجود در بازار،  از جمله دیوار و شیپور برود که به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 

 شما ممکن است با آگهی های مختلفی روبه رو شوید که اعلام داشته برای اجاره ی سند با ما تماس بگیرید؛  در چنین حالتی باید جانب احتیاط را رعایت کرده و به سراغ هر کسی نروید.پس در اینگونه موارد چه باید کرد؟

 

برای اطمینان در این مورد، بهترین و مطمئن ترین راه آن است که به سایت ما مراجعه نموده و بهترین آگهی های سند اجاره ای  مطمئن را در این سایت مشاهده فرمایید.

عده ای از افراد ممکن است قصد اجاره دادن سند ملکی خود را داشته باشند که در این صورت،  هم خود منتفع گشته و هم مشکل شخصی که سند را اجاره می کند،  مرتفع می گردد. سند ملکی را می توان در موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد از جمله:

 

برای اینکه فردی که زندانی می باشد به طور موقت آزاد گردد.

برای گرو گذاشتن در گمرک کشور

برای اینکه مرخصی کوتاه مدت به زندانی داده شود.

برای استفاده جهت افراد ممنوع الخروج و

فردی که سندی را اجاره می کند،  باید بر طبق قول و قراری که گذاشته شده، مبلغ معینی را به صاحب سند اعطا نماید . اجاره ی سند برای افرادی مناسب است که خود، سندی نداشته و باید پی گیر اجاره ی سند برای رفع مشکل خود باشند.

 البته باید با شرایط اجاره ی سند آشنایی داشته باشید تا خدایی ناکرده سرتان کلاه نرود و علاوه بر آن هزینه ی اضافه تری سوای آنچه که قانون معین کرده است پرداخت ننماید.

در کلیه ی شهرهای کشور، مراکز معتبری برای اجاره ی سند وجود دارند که می توانید جهت حصول اطمینان از قانونی بودن اسناد، به آنان مراجعه کنید.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم شما برای اجاره سند می توانید به تیم ما مراجعه فرمایید. این تیم در کوتاه ترین زمان ممکن خواهند توانست سند مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند.

 

خدمات اجاره ی سند ملکی توسط تیم ما

 

تیم ما می تواند خدمات گسترده ای به افراد ارائه دهند. دانستن این نکته لازم است که گروه تیم ما خواهد توانست سند اجاره ای 6 دانگ را با ارزش های متفاوتی از یک میلیارد تا هزار میلیارد تومان ،  در اختیار شما قرار داده و خدمات مختلفی ارائه دهند از جمله:

 

سند اجاره ای شش دانگ در تهران

سند اجاره ای شش دانگ در کلان شهرهای مختلف کشور

سند اجاره ای شش دانگ در شهرستان های مختلف

اجاره ی سند کارخانجات، برای وثیقه های بالاتر از هزار میلیارد تومان

اجاره ی سند برای دادگاه

اجاره ی سند برای ضمانت

اجاره ی سند تک برگ

اجاره ی سند چت دادسرا

اجاره ی سند جهت زندان مرکزی اوین

 – اجاره ی سند جهت آزادی زندانی سربندان

اجاره ی سند برای آزادی زندانی خورین

اجاره ی سند جهت آزادی زندانی قزل حصار

اجاره سند برای آزادی زندانی دماوند

اجاره ی سند برای دادگاه کارکنان دولت

اجاره ی سند جهت تعزیرات

اجاره ی سند جهت دادگاه ویژه ی روحانیت محترم

اجاره ی سند جهت فروشگاه های زنجیره ای

اجاره ی سند برای دادگاه جرائم اقتصادی

 

 

قوانین اجاره ی سند

 

 • برای اجاره ی سند به هر آگهی اعتماد نکنید.

 

 • در سرتاسر کشور می توانید برای اجاره سند، به مراکز معتبر، که دارای دفاتر عامل می باشند مراجعه کنید تا کار شما به روش استاندارد و درست،  صورت پذیرد.

 

 • مراکز مورد نظر و معتبر، هزینه های تعریف شده ای برای اجاره سند ملکی دارند که شما را از آن مطلع خواهند ساخت .

 

 • مراجعه به افراد معمولی و غیر ناشناس علاوه بر اینکه بار مالی سنگینی را بر دوش شما می افکند تبعات جبران ناپذیری را برای شما در پی خواهد داشت؛ به همین دلیل لازم است هر وقت و به هر دلیلی که نیاز به اجاره ی سند داشتید با هر کسی وارد معامله نشده و صرفا دفاتر قانونی مربوط به این امر را مد نظر داشته باشید.

 

 • مراجعه به افراد ناشناس نه تنها دردی از شما دوا نمی کند، بلکه موجب فریب شما شده و به زودی متوجه خواهید شد که در دام کلاهبرداران افتاده اید و نه تنها مشکل شما حل نمی گردد بلکه دردی نیز به دردهای شما اضافه خواهد شد.

 

فرایند اجاره ی سند

 

در مورد اجاره ی سند،  باید این نکته را متذکر شویم که شرایط هر فردی با دیگر افراد تفاوت داشته و هر شخصی ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد،  اما برخی از مراحل، برای همگان یکسان است که به آنها اشاره می کنیم:

 • مراجعه ی حضوری به دفاتر معتبر – اجاره ی سند و نوشتن قرارداد در رابطه با کاری که دارید
 • تحویل دادن سند کامل
 • ارائه نامه ی نیابت

البته باقی کار مربوط به این است که برای چه کاری می خواهید سند اجاره کنید؛ به عنوان مثال شرایط کار برای آزاد کردن یک زندانی با شرایط کار برای یک فروشگاه زنجیره ای به طور کلی فرق می کند و شما در این مورد می توانید از راهنمایی های دفاتر مربوطه استفاده نمایید.

 

شرایط اجاره ی سند در سایر استان های کشور

 

اگر در شهری به جز تهران و یا استان دیگری زندگی می کنید،  شرایط لازم برای اجاره ی سند بدین نحو می باشد:

در ابتدا باید برای اجاره ی سند و وثیقه برای متهم، مشاوره های لازم را انجام دهید.

 – قرار داد اجاره وثیقه و سند را تنظیم نمایید.

توسط اداره ی ثبت اسناد بایستی کارشناسی و بازداشت سند در محل کار صورت پذیرد.

همچنین ضمانت های معتبر، مانند کارمند رسمی یا چند نفر از اعضای خانواده ی متهم نیز به همراه چک و سفته بایستی اخذ گردد.

 

آیا اجاره ی سند از نظر قانونی منعی ندارد؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت : خیر. اجاره ی سند منع قانونی ندارد؛  چرا که در قوانین جمهوری اسلامی ایران، ماده ی قانونی مشخصی در این باره تصویب نشده و به طور صریح و واضح و آشکار به سند اجاره ای، اشاره ای نشده است، بنابر این از نظر قانونی ، مشکلی برای این کار وجود ندارد.

همچنین در مورد هزینه ی سند اجاره ای باید اشاره کنیم این هزینه بستگی به ارزش ملک و نوع آن دارد . همچنین مدت اجاره نیز بر روی این هزینه، تاثیر گذار است.

 به طور کلی می توان گفت که در تهران 10 تا15 درصد و در شهرستان ها 8 تا 12 درصد سند ملکی محاسبه می گردد.

 

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله پیش رو عنوان نمودیم سند اجاره ای ممکن است در موارد متعددی مثل اخذ وام از بانک های مختلف و یا برای آزادی زندانیان مورد استفاده قرار گیرد و برای این کار می بایست از دفاتر قانونی معتبر اقدام به اجاره سند نمود.

افرادی هستند که در ازای پرداخت مبالغی که قانون تعیین نموده و برای مدت مشخصی، سند خود را به شما اجاره خواهند داد.

اجاره سند از نظر قانونی منعی ندارد.

 در نهایت باید بگوییم که سند اجاره ای برای افرادی که به یک سند تضمینی نیاز دارند، یک راه حل آنی و قابل قبول خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 نظرات

 • fA

  ژانویه 30, 2024 - 10:51 ق.ظ

  قیمتتون واقعا منصفانه هست خداقوت

 • اشکان

  ژانویه 31, 2024 - 7:04 ب.ظ

  سلام
  من سند منزلم رو میتونم از طریق مجموعه شما اجاره بدم؟ راستش به هر جایی اعتماد ندارم

پیام بگذارید